بور و نقش آن در سلامتی بدن

بور

مقدار مصرف روزانة بور به انگلیسی (Boron): هیچ

منابع خوب غذایی: جعفری، سیب، گیلاس، انگور، سبزی های پربرگ، گردو و باقلا

اگر شما تا کنون مطلبی در مورد بور شنیده باشید، احتمالاً مربوط به خواص آشکار استخوان سازی آن می باشد. در چندین بررسی مشخص شده است که بور به جذب و استفادة بهتر از مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم کمک می کند.

دکتر هونت می گوید: «به نظر می رسد Boron در توانایی بدن برای تولید انرژی، مخصوصاً در طی ورزش، نقش دارد.» او متوجه شد حیواناتی که فعالیت شدیدی داشتند و از رژیم غذایی خود بور یا (Boron)کافی دریافت می کردند نسبت به حیواناتی که فعالیت شدیدی داشتند ولی غذایشان کم بور بود، فربه تر بودند و رشد بهتری داشتند.

به گفتة دکتر هونت، بور ممکن است از طریق فعال کردن هورمون های خاصی نقش خود را ایفا کند. در زنان یائسه، بور کافی موجب بالا بُردن سطح خونی هر دو هورمون استروژن و تستوسترون می شود. همچنین بور در تبدیل ویتامین D به شکل فعال آن دخالت می کند.

با این حال، بدنسازهایی که برای بالا بُردن سطح خونی تستوسترون خود از Boron استفاده می کنند، ناامید می شوند. دکتر هونت می گوید: «مصرف مقادیر زیاد این مادة معدنی بر روی سطح هورمونی کسانی که از قبل مقادیر کافی از آن را دریافت کرده اند، هیچ تأثیری ندارد.»

مصرف بی خطر بور

برای بور هیچ مقدار مصرف روزانة کافی و بی خطر تخمینی تعیین نشده است. بنابراین چه مقدار از این ماده را باید مصرف کرد؟ اگر رژیم غذایی کاملاً متعادلی حاوی حداقل پنج وعده میوه و سبزی در روز مصرف می کنید، احتمالاً همان مقداری که به این طریق هم اکنون به دست می آورید کافی است. این مقدار 5 / 1 یک و نیم تا سه میلی گرم در روز است.

دکتر هونت معتقد است که مکمل های Boron نه لازمند و نه مطلوب. وی می گوید : «ما هنوز در مورد Boron به اندازة کافی اطلاع نداریم و نمی دانیم که آیا مصرف مقادیر بیش از سه میلی گرم در روز از این ماده بی خطر است یا نه.»

 

 

_ _ _ _
نوشتهٔ پیشین
دیابت و علائم هشدار دهنده آن
نوشتهٔ بعدی
بیوتین یا ویتامین B7

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست