اسهال یا آنفلوآنزای دستگاه گوارش

اسهال یا آنفلوآنزای دستگاه گوارش

اسهال یا آنفلوآنزای دستگاه گوارش

همکارانتان باید فکر کنند که شما دیوانه شده اید، زیرا مرتب از اتاق خارج می شوید، در گوشه ای به خود می پیچید و به دستشویی می روید. امروز صبح این دفعه سوم است که چنین کاری می کنید. هنگامی که سیفون توالت را می کشید و به نزدیک ترین دیوار تکیه می کنید، با تعجّب از خود می پرسید که چه عاملی در دنیا می تواند چنین اسهال شدیدی ایجاد کند.

آیا علت اِسهال شما باکتری های باقیمانده روی غذای دیشب است؟ آیا ویروس های مهاجم شبه آنفلوآنزایی که به محل کارتان حمله کرده اند، موجب این اسهال شده اند؟ یا علت آن بلعیدن جانداران ریز شناور در آبی است که هنگام شنا کردن در دریا وارد دهانتان شده اند؟

دکتر جوئل بی. ماسون، استادیار بیماری های داخلی و تغذیه در دانشگاه تافتز در مدفورد، ماساچوست، می گوید: «یک میلیون دلیل برای اسهال وجود دارد.» امّا خوشبختانه اکثر موارد کوتاه مدت اسهال – که یکی دو روز طول می کشند – ذخایر تغذیه ای بدن شما را آنقدر تخلیه نمی کنند که آسیبی به شما برسد.

دکتر ماسون می گوید: «اسهال حاد عفونی، که مردم  آن را آنفلوآنزای دستگاه گوارش می نامند، معمولاً به عفونت ویروسی یا باکتریایی مربوط است. این نوع اسهال خودبخود خوب می شود و معمولاً بیماری از چندین روز تا یک هفته طول می کشد. تنها خطر فوری آن فقدان مایعات و الکترولیت ها، مانند نمک، منیزیوم، پتاسیم و کلسیم است.

این ها مواد مغذی هستند که بسیاری از فرایندهای اساسی بدن را تنظیم می کنند، از جمله: فشارخون، ضربان قلب، هدایت عصبی و حرکت عضلانی. بدون وجود این مواد شما دچار ریتم نامنظم قلب، کاهش فشار خون و ضعف یا گرفتگی عضلات اندام ها می شوید.

عوامل غذایی موثر در اسهال یا آنفلوآنزای دستگاه گوارش

اسهال شیرینی

اسهال حاد یا آنفلوآنزای دستگاه گوارش ممکن است فقط دو روز طول بکشد، امّا می تواند شما را مثل یک بچه گربه ضعیف و آسیب پذیر کند. در این جا چند راه برای کسب مجدد سلامتی عنوان می شود.

به حرف بدنتان گوش دهید. به گفتة دکتر ویلیام رادرمن، 24 ساعت پس از شروع مایع درمانی باید اسهال بهتر شود. وقتی چنین شد، شما باید به آنچه بدنتان می گوید گوش کنید. وقتی بدنتان می گوید ممکن است کمی گرسنه باشید، این زمانی است که باید دوباره غذا خوردن را شروع کنید.

برای خرید نسخه درمان اسهال کلیک کنید

_ _ _ _
نوشتهٔ پیشین
اختلال دو قطبی یا افسردگی مانیا
نوشتهٔ بعدی
آووکادو و خواص مهم آن

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست